Mešani pevski zbor

Mešani zbor Župnije Šturje je prijateljska, radostna skupnost, ki združuje ljudi z veseljem do petja in glasbe ter tako uresničuje vodilo o razvijanju talentov. Ker je oznanjevalna moč glasbe zelo velika, poglobljeno posreduje z njej lastno govorico evangeljsko sporočilo veselega upanja. Mešani zbor prepeva vsako nedeljo pri sv. maši za župnijo ter pri vseh cerkvenih praznikih in slovesnostih. V slovo zapoje na pogrebih, za srečo na porokah, v zahvalo pri obletnicah, izvaja tematske koncerte kot so božični, postni koncert, koncert »skozi cerkveno leto«, ipd. Obvlada širok repertoar sakralnih skladb in več kot dvajset maš. Programsko sledi tradicionalnim skladbam, poseže pa tudi po novih in mnoge krstno izvede. Večkrat je prepeval izven domače župnije, tudi v tujini. Del repertoarja je zbor »zapisal« na treh zgoščenkah. Na leto sodeluje pri 110 dogodkih in javno zapoje okrog 900 skladb. V zboru je enainštirideset pevk in pevcev, pojejo pod vodstvom Marinke Šuštar, orgle pa igra Matej Marc.

MePZ župnije Šturje v Ljubljani

V nedeljo, 15. januarja, je zbor pel v frančiškanski cerkvi na Tromostovju v Ljubljani. Hrvaška katoliška misija je zbor povabila na zaključni dogodek 29. hrvaških božičnih dnevov, ki so se končali s sv. mašo in koncertom šturskega zbora. Maševala sta vojaški ordinarij v Bosni, msgr. dr. Tomo Vukšić in msgr. dr. Franc Šuštar, ljubljanski pomožni škof. Ker je še božični čas, je zbor pri sv. maši pel Pastoralno mašo Jožeta Trošta, slovenske umetne božične pesmi ter dve hrvaški božični ljudski. Na orgle je igral Gregor Klančič. Po sv. maši je bil še koncert. Zaključil se je z dvema hrvaškima pesmima ter obvezno Sveto nočjo. Pri petju zadnjih dveh pesmi so se pridružili tudi poslušalci, kar je dalo koncertu poseben praznični pečat. Zbor je prejel mnoge zahvale, ker je izvajal štiri hrvaške božične pesmi in tako prisotnim prinesel domačnost in budil spomine. Po koncertu so pevci pred Prešernovim spomenikom z dvema domoljubnima pesmima zaključili z glasbo bogato nedeljo.
Posnetki pesmi: Gospod usmili se… Slava… Svet… Jagnje Božje…