Šolske sestre

Redovna skupnost šolskih sester svetega Frančiška Kristusa Kralja
  • Pokojni župnik iz Šturij, g. Bogomir Berce, je zaprosil slovenske šolske sestre iz Trsta, da bi mu prišle na pomoč za delo v župniji: katehezo, orglanje in urejanje cerkve. Sestre so se odzvale, kupile hišo na Idrijski 12. Prvi sestri, ki sta prišli v Šturje, sta bili s. Majda Hribernik in s. Lucija Kranjc. G. škof dr. Janez Jenko je želel, da bi podružnico prevzela mariborska provinca šolskih sester. To se je zgodilo leta 1970. Sestre so poleg domače župnije prevzele katehezo tudi v Ajdovščini in za krajši čas tudi v nekaterih okoliških župnijah. Da bi se mogle posvetiti še drugim oblikam versko-vzgojne dejavnosti, so povečale in preuredile hišo. Tu so potem organizirale in večinoma tudi vodile duhovne vaje, dneve zbranosti in gospodinjske tečaje za osnovnošolska dekleta.
Sestrska skupnost
  • s. Ema Alič, ima verouk in druge dejavnosti v župniji
  • s. Milka Saje, skrbi za urejenost hiše, vrta in okolice
  • s. Vida Tomažič – prednica
Temeljno poslanstvo
  • Naše temeljno poslanstvo je molitev in pričevanje za prisotnost Boga med nami, saj je on tisti, ki nas, ne po mesu, ampak po svojem Duhu, združuje v sestrsko skupnost. Verujemo namreč in naša izkušnja nam to potrjuje, da ima redovna skupnost svoj izvor v Božju ljubezni, izliti v srca po Svetem Duhu in je po njej zgrajena kot prava družina, zbrana v Gospodovem imenu.
  • Bog Stvarnik, ki se nam je razodel kot Ljubezen, kot Trojica in kot občestvo, je človeka poklical, da vstopi v tesno razmerje z njim in v medosebno občestvo, to je v vesoljno bratstvo.
  • Zavedamo se, da s tem, ko se trudimo graditi občestvo in edinost med nami, lahko nudimo tisto najpotrebnejše današnjemu svetu, kjer se širi sovraštvo, nasilje in prepir.
  • V hiši je kapela posvečena Angelom varuhom, šagra je 2. oktobra.
  • Sveta maša je ob sobotah ob 7. uri (prvo, drugo in četrto soboto v mesecu).
  • Lahko se nam pridružite pri sveti maši ali skupni molitvi.
  • Možno je tudi, da kdo preživi dan samote ali zbranosti v tej hiši in kapeli.
Druge apostolske dejavnosti
  • Razen sodelovanja v župniji Šturje pri katehezi, petju, pri skupini Večerna zarja in skupini liturgičnih bralcev, sestre prinašajo obhajilo ostarelim in bolnim v Dom starejših občanov.
  • Telefonske številke, na katere lahko kličete: 05-36-62-032, 031-460-426