Oratorij Šturje 2024

Na splošno o Oratoriju:

Oratorij – to so dnevi veselja, razgibanih dejavnosti, pesmi, molitve, igre in tudi krščanskega življenja. To so dnevi, ki jih otroci skupaj s svojimi animatorji in voditelji preživijo kar v domačem okolju. Otroci in mladi se učijo odkrivati Boga, ki je navzoč v dogodivščinah vsakdanjosti in se nam razodeva tudi v naših bližnjih. Oratorij pomaga mladim, da bi na zdrav način zaživeli s seboj, z drugimi in z Bogom.

Vsebina letošnjega oratorija:

Naslov letošnjega oratorija je BLAGOR ZVESTIM. Čez teden bomo spremljali zgodbo o Danielu in pestrem dogajanju v Babilonu, ter se spoznali s preizkušnjami, ki jih je Danijel z Božjo pomočjo prestal med svojim bivanjem na dvoru kralja Nebukadnezarja.

Oratorij v Šturjah:

Večina dogajanja se bo odvijala v prostorih in okolici župnišča ter Marijinega doma, odšli pa bomo tudi na pohod. Za otroke bo skrbelo okoli 25 animatorjev. Otroci naj s seboj ne prinašajo mobitelov, igric, revij, denarja, hrane. V primeru, da imajo kaj od navedenega, naj v začetku dneva izročijo animatorju. Za osebne stvari ne odgovarjamo. Priporočamo, da imajo otroci stvari podpisane. Otroci naj s seboj vsak dan prinesejo plastenko za pijačo, saj poskušamo zmanjšati uporabo kozarčkov. Plastenko bodo vsak dan odnesli domov in jo tam pomili. Priporočamo tudi kakšno naglavno pokrivalo in mazanje s kremo za sončenje (predvsem, ko bomo šli na pohod).

Vsakodnevno dogajanje:

• 9.00: Prihod otrok (pred župniščem), dvig zastave, petje, jutranja molitev, uvod v oratorijski dan
  • Dopoldanski čas:
    • Oratorijska dramska igrica
    • Skupna kateheza in kateheza po starostnih skupinah
    • Delavnice
  • 12.00: skupna molitev in kosilo
  • Popoldanski čas:
    • velika igra ali druga popoldanska dejavnost
  • 16.00: Sveta maša, h kateri ste povabljeni tudi starši
  • 16:30: zaključek oratorijskega dneva

Prijava:

Prijava je možna preko spleta, na naslovu https://www.1ka.si/a/5a109c21

Otroci naj prvi dan s seboj prinesejo izpolnjeno prijavnico.

Prosimo, da v času pred in med oratorijem redno spremljate elektronsko pošto in ste dosegljivi na telefon. O vseh dodatnih posebnosti in spremembah programa za naslednji dan Vas bomo dnevno obveščali pri Sveti maši na koncu oratorijskega dneva in preko e-maila v večernem času.

Kontakt v času trajanja oratorija:

• 041 673 292 (Zoran – župnik)
  • 030 331 689 (Tia – voditeljica)
  • 040 863 145 (Aneta – voditeljica)
  • 064 165 928 (Veronika – voditeljica)
  • 051 439 934 (Kristina – voditeljica)
  • 041 933 354 (Helena – voditeljica)

Od otrok pričakujemo, da bodo upoštevali pravila skupnega bivanja in navodila animatorjev ter da bodo spoštovali vse prisotne. V primeru, da otrok ne bo sodeloval ali bo kršil oratorijska pravila, vas bomo poklicali na vašo telefonsko številko. Če bo potrebno, vas bomo prosili, da otroka odpeljete domov.

Oratorij 2024 – obvestilo [PDF]
Oratorij 2024 – prijavnica [PDF]