Poznati Gospoda

Ko je Janez Krstnik videl Jezusa prihajati k njemu, je dejal: »Glejte, Božje jagnje, ki odvzema greh sveta.« Kako ga je Janez prepoznal? Navsezadnje je sam priznal, da ga dotlej ni poznal, oziroma ni vedel, da je izvoljeni Mesija. Kaj se je zgodilo? Janez je videl Jezusa z očmi srca. Videl je, kdo je v resnici, ker mu je to razodel Sveti Duh. Lahko bi rekli, da ga je povabil, naj sprevidi, Janez pa je njegovo vabilo sprejel. Sveti Duh nas dan za dnem vabi, naj tudi mi prepoznamo Jezusa. Ko v molitvi sprejmemo njegovo povabilo, pustimo Svetemu Duhu, da nam odpre oči in srce. Naš »da« mu pove: »Prosim, jasneje mi pokaži Jezusa, saj bi ga rad bolje spoznal. Želim si njegove bližine, moči in usmiljenja«. Bodimo pozorni na Božje delovanje skozi vse trenutke našega vsakdana. Janez je prepoznal Jezusa večinoma zato, ker je bil pozoren na Božjo voljo in jo je zvesto izpolnjeval. »Gospod, odpri mi oči, da te bom videl!«