“Hodi za menoj!”

Gorečnost, navdih, predanost, ljubezen – zaradi katere Jezusove kreposti so prvi učenci s takim navdušenjem zapustili mreže, družine in domove, da so šli za njim? Karkoli je že bilo, je očitno močno vplivalo na te može. Navsezadnje so z njim ostali tri leta in prepotovali Sveto deželo po dolgem in počez, dokler ni bil križan v Jeruzalemu. Morda se sprašujemo, ali so res v hipu sprejeli tako korenito odločitev, da bodo hodili za Jezusom. Ali jih ni morda vseeno večkrat povabil, pred so se odločili? Nikoli ne bomo mogli do konca odgovoriti. Toda to v evangeliju ni zapisano zaradi njih, ampak zaradi nas. Jezusov klic »Hodi za menoj« je namenjen nam vsem. Vsi smo poklicani, da postanemo njegovi učenci. In če se bomo odzvali njegovemu klicu, bomo poplačani z globljim uvidom v Jezusov um in globljim doživljanjem njegovega srca. Papež Benedikt XVI. je nekoč rekel: »Samo Kristus presune in odpre človeka, lahko raste pravo občestvo.« Naj nam Jezus razkrije to, kar je razodel tem možem, da bomo tudi mi izbrali življenje zanj in gradili njegovo Cerkev.