God sv. Frančiška v samostanu šolskih sester

Praznik sv. Frančiška Asiškega smo obeležili tudi v skupnosti naših šturskih sester redovnic, ki imajo svetnika za svojega ustanovitelja. Obhajali smo sveto mašo skupaj z večernicami v hišni kapeli naših sester. Pridružil se nam je tudi en strežnik. Mili glasovi naših sester so dali ton pesmim, ki smo jih posvetili svetemu Frančišku. Po maši smo naše prvo srečanje domačega župnika in redovne skupnosti nadaljevali še v hišni obednici ob sproščenem pogovoru. Tudi naš strežnik je bil prijetno zgovoren, hvala. Domači župnik se je sestram zahvalil za njihovo prisotnost in za njihovo delo, ki se kaže kot znamenje, prisotno v družbi ter pri bogoslužju, oznanjevanju in dobrodelnosti. Poudaril je zgled sv. Frančiška, ki je upodobljen v San Giovanni Rotondo skupaj s p. Pijem. Oba sta se zedinila s Kristusom. Tudi naše posvečeno življenje šteje, če smo s Kristusom zedinjeni. Hvala sestram za prisotnost in za gostoljubje.