Birmanski duhovni vikend

V petek 14. 10. 2016 ob 16 uri, smo se birmanci 9. razreda ( in dva iz 8. ) skupaj z animatorji, sestro Emo ter gospodom župnikom odpravili na duhovno obnovo v Otalež. Kmalu po prihodu nas je čakala že prva naloga, odpravili smo se k maši. Po maši smo imeli nekaj prostega časa, da smo se udomačili, si izbrali postelje ter nekaj malega pojedli. V poznejših večernih urah smo se razdelili v 3 skupine. Zaigrati smo morali, kako lahko v problem/težavo, ki jo imamo, lahko posreduje in jo reši Gospod. Po tem, ko smo vse tri skupine odigrale svoj prizor, smo se pogovorili o filmu z naslovom Bela kot mleko, rdeča kot kri. Kasneje pa si ga tudi ogledali, saj ima v filmu veliko vlogo Sveti Duh. Po filmu smo odšli spat. Naslednji dan, v soboto, smo se (nekateri) zbudili ob sedmih zjutraj, da smo gledali kvalifikacije Moto GP. Budnica je bila ob 8.00. Po zajtrku smo sodelovali v skupinah. Govorili smo o vrednotah našega življenja, katere nam največ pomenijo in na podlagi tega izdelali plakat. Po dolgotrajnih pogovorih smo se končno uspeli uskladiti in uspešno predstaviti plakat. Končali smo okrog 11.30 in nato smo imeli kosilo. Po kosilu smo bili zadolženi za hišna opravila – nekateri so pomivali, drugi pometali, tretji pa pospravljali jedilnico. Po slabi uri pospravljanja in pometanja, smo se odpravili v Jazne (sosednja vas) na sprehod. Tam so nas domačini prijazno pogostili in nam odklenili cerkev, da smo si jo lahko ogledali. Po sprehodu smo imeli v skupnih prostorih priprave na spoved, ki smo jo kasneje vsi uspešno opravili. Zvečer smo imeli obred v župnijski cerkvi svete Katarine. Kasneje se je uradni del naše duhovne obnove zaključil in imeli smo zabavni večer. Spat smo odšli ob polnoči V nedeljo smo se (nekateri) zbudili že ob sedmih zjutraj, da bi gledali tekmo Moto GP-ja, ker smo hoteli izvedeti kdo bo svetovni prvak. Budnica je bila ob 8.00. Takrat so se zbudili fantje. Nekateri so bili veseli, drugi pa zelo razočarani nad svetovnim prvakom. Po zajtrku smo pospravili celotno hišo, spakirali kovčke in s starši odšli k maši. Po maši smo imeli piknik. Da smo se malo podružili, pojedli in popili. Po druženju smo se vsi zadovoljnih obrazov odpravili domov. Skoraj vsi so dejali, da bi se z veseljem še enkrat vrnili. Tim K. in Ana V.K. Več pa v naslednji fotogaleriji…