Spomin na Filipa Terčelja

7. in 8. januarja 2017 smo z molitvijo in sv. mašo obeležili spomin na tragično smrt rojaka Filipa Terčelja v Davči in njegovo 100-letnico diakonskega posvečenja v Ljubljani, 8. 1. 1917. Spominsko sv. mašo je daroval župnik, g. Zoran Zornik, nagovor pa pripravil duhovni pomočnik, g. Ivan Albreht. Izpostavil je naslednje Terčeljeve zglede, ki so zaznamovali njegovo življenje, nas pa nagovarjajo k razmisleku in posnemanju: sodelovanje v skupnosti, globoka vera, zavedanje pomena kulture, vzgoja mladine in skrb za uboge. Med bogoslužjem je župnijski Mešani pevski zbor prepeval Terčeljeve pesmi: Presveta noč; Ti, o, Marija si lepa kot sneg, Mogočno se dvigni, Sveti očaki. Slovesnost so pevci sklenili s himno O, Filip, ki jo je na besedilo g. Primoža Krečiča uglasbil prof. Jože Trošt. Več pa v naslednji fotogaleriji…