MePZ župnije Šturje v Ljubljani

V nedeljo, 15. januarja, je zbor pel v frančiškanski cerkvi na Tromostovju v Ljubljani. Hrvaška katoliška misija je zbor povabila na zaključni dogodek 29. hrvaških božičnih dnevov, ki so se končali s sv. mašo in koncertom šturskega zbora. Maševala sta vojaški ordinarij v Bosni, msgr. dr. Tomo Vukšić in msgr. dr. Franc Šuštar, ljubljanski pomožni škof. Ker je še božični čas, je zbor pri sv. maši pel Pastoralno mašo Jožeta Trošta, slovenske umetne božične pesmi ter dve hrvaški božični ljudski. Na orgle je igral Gregor Klančič. Po sv. maši je bil še koncert. Zaključil se je z dvema hrvaškima pesmima ter obvezno Sveto nočjo. Pri petju zadnjih dveh pesmi so se pridružili tudi poslušalci, kar je dalo koncertu poseben praznični pečat. Zbor je prejel mnoge zahvale, ker je izvajal štiri hrvaške božične pesmi in tako prisotnim prinesel domačnost in budil spomine. Po koncertu so pevci pred Prešernovim spomenikom z dvema domoljubnima pesmima zaključili z glasbo bogato nedeljo.
Glasbeni posnetki: Svet… Slava… Gospod usmili se… Jagnje božje…