Svečnica, Terčeljev rojstni dan in kulturni praznik

Na svečnico, 2. februarja 2017, je naša župnijska cerkev zasijala v soju mnogih sveč, ki jih je na začetku sv. daritve blagoslovil župnik Zoran Zornik. Praznik Gospodovega darovanja v templju ponazarja srečanje treh generacij; starih staršev, staršev in otrok oz. vnukov. Vsakdo mora tudi v današnjem času opraviti svojo stanovsko vlogo, da bo raslo Božje življenje v nas in se krepila povezanost med nami. Ob dnevu posvečenega življenja se je župnik zahvalil šolskim sestram Vidi, Milki in Emi za delovanje v župniji, pričevanje in molitve. Ta dan smo se spomnili 125-letnice rojstva Filipa Terčelja in v njegov spomin ter ob kulturnem prazniku pripravili kratek program. Prepeval je župnijski mešani pevski zbor, pod vodstvom Marinke Šuštar. Bralca Dejan in Ana sta prebrala odlomka iz Rebulovega romana Nokturno za Primorsko in Terčeljeve hudomušne črtice Nesrečni romar iz 1930. Oba bralca je instrumentalno povezala mlada flavtistka Veronika.