Predstavitev zbirke Vaš Terčelj

Predstavitev zbirke uglasbenih Terčeljevih pesmi je bil bogat kulturni dogodek. 18. februarja smo v Marijinem domu poslušali ubrano petje domačega mešanega pevskega zbora in gostov iz zamejstva, MePZ Frančišek Borgia Sedej iz Števerjana. Zbora sta vodila Marinka Šuštar in Patrick Quaggiato. V imenu založbe Goriške Mohorjeve družbe je spregovoril tajnik Marko Tavčar, zbirko z imenom Vaš Terčelj pa je predstavila urednica Marija Pegan. Terčeljeva sorodnica Lidija je prebrala dve njegovi pesmi, ki ponazarjata občutje pred mašniškim posvečenjem, katerega stoletnico obhajamo letos junija. Program je povezovala Nadja Ušaj Pregeljc in se v imenu Terčeljevega odbora župnije Šturje zahvalila vsem nastopajočim in obiskovalcem. Večer so pevci zaključili z mogočno izvedbo Terčeljeve pesmi Najvišji, vsemogočni Bog.
Galerija slik in video posnetek…
Program: O, Filip, Primož Krečič, Jože Trošt Marko Tavčar, Založnikova beseda Mešani zbor župnije Šturje Ti, o, Marija si lepa kot sneg, Pelikan, Matija Tomc Glej, o, Marija, Pelikan, Vinko Vodopivec Tisoči belih cvetov, Pelikan, Emil Hochreiter Sveti očaki, Pelikan, Janez Laharnar Matej Marc, orgle Marinka Šuštar, zborovodkinja Marija Pegan, Vaš Terčelj Mešani pevski zbor Frančišek Borgia Sedej, Števerjan V moji duši vlada sveti mir, Filip Terčelj, Vinko Vodopivec K nebu povzdignimo solzne oči, Filip Terčelj, Breda Šček Presveta noč, Filip Terčelj, Matija Tomc Strašno trpiš, Filip Terčelj, Matija Tomc V nedeljskem jutru, Filip Terčelj, Martin Železnik Martina Valentinčič, orgle Patrick Quaggiato, zborovodja Najvišji, vsemogočni Bog, Filip Terčelj, Vinko Vodopivec