Oratorijski dan – sobota, 25. marec 2017

V soboto 25. 3. je štursko dvorišče okrog cerkve oživelo, saj so se po njem razlegali smeh, petje ter veselje otrok in animatorjev, ki smo se zbrali na oratorijskem dnevu. 79 otrok in 26 animatorjev s sestro Emo in župnikom Zoranom je oblikovalo ta prvi oratorijski dan v Šturjah. Otroci so s pomočjo dramske igrice, skupne kateheze, ki jo je vodil g. župnik, in katehez po manjših skupinah odkrivali, kako biti v veselje svojim staršem in tudi drugim ljudem. Po kratkem odmoru so otroci odšli v delavnico, ki so si jo izbrali. Na izbiro so imeli šport, petje, izdelovanje srčkov za starše ali pa peko piškotov. Med delavnicami so skupine obiskale tudi Jezusa v cerkvi. Po delavnicah je bil čas za kosilo. Ko smo se najedli, je sledila velika igra z različnimi zanimivimi nalogami. Oratorij se je zaključil s sv. mašo h kateri so prišli tudi starši in tako skupaj s svojimi otroki praznovali materinski dan.
Več pa si lahko ogledate v naslednji fotogaleriji…

Program:
08.45 – zbiranje v Marijinem domu
09.00 – začetek: zgodba, kateheze, delavnice
12.30 – odmor za kosilo
13.30 – popoldanske igre
15.00 – sklep s sveto mašo skupaj s starši