Nedeljski potep-Šebrelje

Kar nekaj Šturcev se nas je odzvalo povabilu župnika Zorana in se v nedeljo, 27. 8. odpeljalo v Šebrelje na Cerkljanskem. To so »njegovi« kraji – del bivše župnije. Vasica na planoti se lahko pohvali z lepo obnovljeno in urejeno cerkvijo sv. Jurija. Obiskali smo grob gospoda Otmarja Črnilogarja na tamkajšnjem pokopališču. Z lokalnim vodičem smo se spustili po več sto stopnicah do arheološkega parka Divje babe. To je res divji, neokrnjen svet nad reko Idrijco z bogatim najdiščem iz časa ledene dobe. Med lepo vidnimi plastmi geoloških obdobij je še vedno polno vidnih kosti jamskega medveda. Največjo vrednost pa ima najdba neandertalčeve piščali. Ogledali smo si tudi cerkvico sv. Ivana. Od tu se nam je odprl lep pogled na Idrijsko in Cerkljansko hribovje. Odpeljali smo se še do Idrijskih Krnic in obiskali prijazne ljudi na kmetiji Krnčan. Lahko smo okusili njihove mlečne dobrote. Takih potepov si še želimo.