Šturski zbor v Sakralnem abonmaju

Kulturno društvo Schellenburg in Uršulinski samostan iz Ljubljane prirejata že sedmo leto Sakralni abonma, ki zajema izvajanje sakralne glasbe vseh obdobij in slogov. V letošnji sezoni bodo sodelovali APZ France Prešeren iz Kranja, Zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Stolni zbor sv. Nikolaja Ljubljana, Godalni kvartet Belebend, Deški zbor Schellenburg, Zbor Mezzo iz Novega mesta in Oddelek za staro glasbo Akademije za glasbo. Otvoritev letošnjega abonmaja je bila zaupana Mešanemu zboru Župnije Šturje, kot zboru, ki ne izvaja sakralne glasbe na koncertnih odrih, ampak izključno pri bogoslužju, torej v njeni izvorni vlogi. Koncert je bil 18. oktobra 2017 v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani.