Oratorijski dan

Počasi smo se že navadili, da so oratorij, ali pa vsaj oratorijski dnevi, nekaj zelo lepega tako za otroke kot tudi za animatorje. V soboto 11. 11. 2017 smo se ponovno zbrali in že takoj srečali veliko prijateljev s poletnega oratorija, nekaj obrazov pa je bilo tudi novih. Zgled, ki je osvetljeval današnji dan, je bila blažena Chiara Luce Badano. Kljub temu, da je bilo njeno zemeljsko življenje zelo kratko, je bila močna pričevalka o Jezusovi ljubezni, saj je tudi svojo težko bolezen sprejela z neomajnim zaupanjem v Jezusa. Prav zaradi tega zaupanja in ljubezni do Boga je bila resnična luč, ki je prinašala veselje v življenja svojih bližnjih. Chiaro nam je najprej predstavil župnik Zoran, ki nam je opisal nekatere dogodke iz njenega življenja, pri tem pa so mu pomagali animatorji, ki so te dogodke odigrali. Tudi pri delavnicah nas je spremljal simbol luči – izdelovali smo svečnike. Chiarino življenje, predvsem njeno pripravljenost za služenje bližnjim, smo spoznavali tudi pri popoldanski veliki igri pri kateri je vsaka skupina zbirala vosek za veliko skupno svečo. Oratorij smo zaključili s sv. mašo, pri kateri smo še posebej prosili Boga, da bi tudi mi bili vsaj majhne lučke v tem svetu.

Animatorji in vsi, ki pripravljamo oratorij, smo veseli odzivov otrok in staršev. Eno sporočilo, ki je priromalo na oratorijski email, delimo tudi z vami: “Rada bi se vam iskreno zahvalila, ker ste včeraj prižgali lučko v srcih naših otrok. Hvala vam, ker ste skrbeli za naše otroke in pustili v njih pečat s svojo prisotnostjo.”