Trikraljevska akcija

Na Štefanovo so Šturje v akciji. Nekateri na poti, drugi z »dežuranjem« v Marijinem domu, zopet drugi doma s pripravljenimi darovi za misijone.

Tudi letos so se na ta dan po maši otroci in animatorji razdelili v skupine in se prav hitro odpravili vsak po svoji ulici. Potem pa je sledilo …

Prvi kralj: »Mir v tej hiši želimo sv. trije kralji: Gašper,«

Drugi kralj: »Miha,«

Tretji kralj: »Boltežar.«

Nosilec zvezde: »Gospod naj blagoslovi vaš dom. Naj v njem prebivata mir in veselje.«

Tako so Božji mir in blagoslov Novorojenega po šturskih domovih ponesli otroci in mladi, ki so se z veseljem tudi letos pridružili koledniški trikraljevski akciji. Zbralo se je 113 otroki in 40 animatorjev. V 33 skupinah so se odpravili obiskat ljudi odprtega srca ter zbrali 5510 evrov za najrevnejše po svetu. V njihovem imenu smo hvaležni vsem, ki so pomagali in darovali. Dobroto, ki so ji odprli srce, naj Bog poplača z resničnim veseljem in deležem v nebesih.