Romanje v Padovo in Chioggio

Na pobudo Župnijske Karitas in v organizaciji šturskega župnika je v soboto, 13. 1. 2018, skoraj sto romarjev obiskalo Padovo in Chioggio. Pot nas je najprej vodila k sv. Leopoldu Mandiću, katerega največje poslanstvo je bilo spovedovanje romarjev v začetku 20. stoletja. Pri sv. Antonu smo se udeležili sv. maše, ki jo je za vse romarje in župljane daroval župnik Zoran Zornik. V nagovoru je poudaril svetnikovo moč besed in njegovih bogatih pridig. Po maši smo občudovali mogočno baziliko, se poklonili sv. Antonu na njegovem grobu, si ogledali kapelo relikvij in jaslice. Sodelavke župnijske Karitas in marljive gospodinje so za telesno okrepitev pripravile slastno popotno malico. Popoldne smo se sprehodili še po obmorskem mestecu Chioggia, ki spominja na Benetke.