Romanje k Materi Tereziji v Makedonijo

Datum: 27. april – 1. maj 2018;

Čas potovanja: 5 dni/ 4 noči

Predviden program potovanja:

1.DAN, 27.4.: Ajdovščina – Niš

2. DAN, 28.4.: Niš – Skopje

3. DAN, 29.4.: Skopje – Sv. Naum – Ohrid – Tirana (Albanija)

4. DAN, 30.4.: Tirana – Črna Gora

5. DAN, 1.5.: Črna gora – Ajdovščina

CENA: 298 EUR pri najmanj 45 potnikov, 318 EUR pri najmanj 40 potnikov

CENA VKLJUČUJE: avtobusni prevoz na navedenih relacijah, 4x POLPENZION v hotelih 3/4* (Niš, Skopje, Tirana, Črna gora), lokalne vodnike v Skopju, Tirani in Ohridu, lokalne takse, osnovno nezgodno zavarovanje, vodenje in organizacijo.

DOPLAČILA: vstopnine med ogledi (Ćele Kula pribl. 1,26 EUR, spominska hiša Matere Terezije brezplačno, samostan sv. Naum pribl. 2 EUR), enoposteljna soba 60 EUR/osebo.

PRIPOROČAMO:
Zdravstveno zavarovanje z medicinsko asistenco v tujini VZAJEMNA TUJINA 5 dni: 5,51 EUR po osebi (20-49 potnikov).
Zavarovanje v primeru odpovedi: 13 EUR po osebi (zavarovanje krije odpoved do 24.00 ure pred odhodom, zaradi nepričakovanega poslabšanja zdravstvenega stanja zavarovanca ali ožjih družinskih članov, smrti ožjih družinskih članov, elementarne nesreče, ki zavarovancu onemogoča potovanje)

KORISTNE INFORMACIJE:

EVROPSKA KARTICA zdravstvenega zavarovanja: se uporablja v državah članicah EU in EGP ter Švici, v Avstraliji, Bosni in Hercegovini, Črni gori, Makedoniji in Srbiji. Je brezplačna in jo lahko naročite na ZZZS. Opozarjamo, da kartica v nekaterih državah krije samo nujno medicinsko pomoč. Kartica ne krije zdravstvenih storitev pri zasebnih izvajalcih.

DOKUMENTI za potovanje: Slovenski državljani lahko v Srbijo, Makedonijo, Albanijo in Črno goro vstopajo na podlagi slovenskega potnega lista oziroma na podlagi slovenske osebne izkaznice. Pred odhodom preverite veljavnost osebnih dokumentov.

PRIJAVE se zbirajo v župnišču do zasedbe mest na enem avtobusu ali najkasneje do 20. marca, akontacija 100 EUR ob vpisu, ostalo 14 dni pred odhodom.
Podrobnejši program na listih zadaj ali na internetni strani župnije tukaj…