Priprave na oratorij

Pretekli konec tedna smo se animatorji Šturske fare zbrali na prvih skupnih daljnih pripravah na poletni oratorij. Priprave smo začeli z molitvijo križevega pota. Po njem smo se zbrali v župnišču in se okrepčali z večerjo. Večji del večera smo namenili osebnemu vstopu v temo oratorija. Ob liku Slovenskega misijonarja škofa Friderika Ireneja Baraga se bomo poleti poglabljali v teme odločitev, kultura, sveti krst, svoboda in zavzetost. Animatorji smo se vprašali, kaj nam pomenijo te vrednote in se o tem pogovorili. Po tem smo predstavili vodje posameznih sekcij na letošnjem oratoriju (vodjo za uprizoritev oratorijske zgodbe, delavnice, velikih iger, petja in ureditev oratorijske okolice). Razdelili smo si že vloge za dramsko igro, razmišljali, kakšne delavnice bi imeli. Prav tako pa smo zbrali animatorsko ekipo, ki bo sodelovala pri pripravi oratorijskega popoldneva za starejše otroke, ki bo v aprilu. Dan smo končali z molitvijo in noč preživeli skupaj v župnišču. Peščica animatorjev pa se je to noč med 2.00 in 3.00 pridružila 24 urni molitvi za domovino v župnijski cerkvi. Zjutraj sta se nam pridružili dekleti, oratorijski trenerki, ki sta posebej za našo skupino izvedli šolo za animatorje. Izvedeli smo, da oratorij stoji na štirih stebrih, ki so cerkev, dom, šola in dvorišče. Animatorji ves dan skrbimo za otroke in jim skušamo biti po malem župnik, starši, učitelji in prijatelji. Predvsem pa jih spremljamo in smo ob njih. Šli smo tudi skozi oratorijski dan in posamezne dele dneva ter se o njih pogovorili ter iskali različne možnosti izvedbe. Ob kocu usposabljanja in prvih uvodnih priprav smo animatorji bogatejši za nova spoznanja in zagon za delo, ki je pred nami. Veselimo se skupnega sodelovanja in predvsem, da bomo lahko otrokom polepšali počitniške dni in upamo, da jih bomo ob zgledu Baraga tudi kaj lepega naučili o Bogu in jim podelili svoje življenjske izkušnje.