Oratorijski popoldan za najstnike

Da oratorij ni dogodek samo za otroke nižjih razredov, smo dokazali v soboto, 14. 4. 2018, na oratorijskem popoldnevu za najstnike. Šturskim najstnikom so se pridružili tudi mladi iz župnije Ajdovščina in skupaj z animatorji doživeli zanimiv popoldan. Ob zgledu emavških učencev smo ugotavljali ali je za pravo poznanstvo z Jezusom dovolj, da poznamo le podatke o njegovem življenju, ali pa je pomemben tudi naš odnos z Njim. Župnik Zoran je v katehezi poudaril pomen molitve, povedal je, kako lahko molimo in kaj vse lahko vključimo v svojo molitev. Ta spoznanja so najstniki v praksi preizkusili pri delu po skupinah, ko so s pomočjo animatorjev sestavili molitve ob različnih priložnostih. Iz vseh zbranih molitev je na koncu nastal pravi mali molitvenik. Po malici so se najstniki vrnili v čase, ko je evangelist Luka pisal o poti v Emavs, saj so v veliki igri iskali delčke njegovega evangelija. Ko so bili vsi delčki sestavljeni skupaj, je že bilo treba pohiteti v cerkev, kjer smo se srečali z Jezusom v sv. evharistiji. Od oltarne mize smo se preselili k mizam, kjer nas je že čakala večerja. Ker se je popoldan že počasi prevesil v večer, se je že bližal zaključek srečanja. A pred tem nas je čakalo še nekaj pesmi, igre in druženja. Dan smo zaključili na župnijskem dvorišču s skupno molitvijo.