Šagra sv. Jurija 2018

Letošnji farni praznik sv. Jurija smo obhajali v misijonskem letu in v tednu molitve za duhovne poklice. Tridnevnico smo začeli s sv. mašo, ki jo je daroval Vlado Bizjak, spiritual v ljubljanskem semenišču in prisotne spodbudil, da bi molitveno podpirali duhovniške kandidate. Drugi večer nam je popestril dramski igralec Gregor Čušin s predstavo Vera levega razbojnika v avli OŠ Šturje. Tretji dan je sv. mašo in nagovor za zakonce vodil p. Beno Lavrih ter spregovoril o edinosti v zakonu in pomenu prenosa vere na mlajše rodove. Vsebino je podkrepil še z vsebinsko bogatim predavanjem po maši v Marijinem domu. Članice župnijske Karitas so v soboto, 21. 4. 2018, povabile na peš romanje na Sveto Goro pred farnim praznikom. Na osemurno pot je krenilo 33 pohodnikov, ki so dan okronali s sv. mašo pri Svetogorski Kraljici. Nedeljsko praznovanje župnijskega zavetnika sta zaznamovali najprej dopoldanski maši, kjer smo razmišljali o Dobrem pastirju v povezavi s farnim praznikom, potem pa celodnevno češčenje pred Najsvetejšim ter sklepom z litanijami in druženjem pred cerkvijo, kjer smo lahko okusili tradicionalno frtalo in številne druge dobrote skrbnih gospodinj in dobrotnikov. Na god sv. Jurija, 23. 4. 2018, se je zbralo okoli oltarja pet duhovnikov rojakov (Niko Štrancar, Vilijem Čušin, Tomaž Kete, Boštjan Fegic in Lojze Suban, ki je vodil mašo in nagovor) ter domača duhovnika. S slavnostno sv. mašo smo sklenili letošnje duhovno bogato praznovanje šturskega zavetnika.