Maša in srečanje za starejše, bolne in invalide – 7.10.2018

Na rožnovensko nedeljo, 8. oktobra 2018, smo v naši župniji imeli tradicionalno srečanje za starejše, bolne in invalide. Slovesnost se je pričela v cerkvi z molitvijo rožnega venca in se nadaljevala s sveto mašo, ki jo je ob sodelovanju članic župnijske Karitas daroval župnik g. Zoran Zornik. V svojem nagovoru se je še posebej zahvalil vsem starejšim, bolnim in preizkušenim za njihovo udeležbo pri sveti daritvi in jih povabil k molitvi rožnega venca za notranjo moč in svetost Cerkve. Številni so pristopili tudi k zakramentu bolniškega maziljenja in v spomin prejeli rožni venec iz lesa oljke, kot darilo in zavezo k molitvi. Po slovesni maši je sledilo druženje v Marijinem domu. Za postrežbo in številne dobrote so z veseljem poskrbele sodelavke župnijske Karitas, ob pomoči pridnih gospodinj in otrok, ki se družijo v okviru mavrično-katehetskih iger. Za prijetno vzdušje in veselo pesem je poskrbel župnijski pevski zbor. Hvaležni stiski rok, tople besede zahvale in obljube, da bodo drugo leto še prišli, zgovorno povedo, kako potrebna in pomembna so taka srečanja za starejše in obolele ljudi. Veseli in zadovoljni pa so bili tudi obrazi vseh, ki so kakorkoli sodelovali pri pripravi srečanja.