Zakonski jubilanti 2018

Na zahvalno nedeljo, 4. 11. 2018, so se v šturski cerkvi pri 10. maši zbrali tudi zakonski jubilanti, od letošnjih novoporočencev tja do tistih, ki so obhajali 60. obletnico poroke. Pri maši je pel župnijski odrasli zbor. Župnik je jubilante nagovoril z zgodbo o junakih iz knjige Pogumni, potem pa jih je povabil, naj bodo junaki v svojih družinah. Njihovo poslanstvo je boriti se za zakon in za otroke, da ohranijo Kristusovo smer v življenju. V njihovem življenju naj ne manjka besed, ki jih priporoča papež Frančišek: hvala, oprosti, prosim. Da bodo pa rasli v svetosti, naj zakonci skupaj izrekajo Bogu hvala, oprosti in prosim. Sodelavkam Karitas in vsem drugim pridnim gospodinjam se zahvaljujemo za postrežbo, ki je bila priložnost za prijetno druženje v Marijinem domu. In hvala s. Milki, ki nam je spet pripravila lepo vezene vizitke, s katerimi smo povabili letošnje jubilante.