Trikraljevska akcija 2018

Na štefanovo smo se tudi letos, kot je že v dolgoletni navadi, zbrali šturski koledniki. Koledovanje se je začelo pri jutranji sv. maši, kjer smo prejeli poseben blagoslov. Pred cerkvijo je več kot 50 animatorjev in preko 121 otrok poiskalo svojo skupino in si nadelo kraljevsko opravo. Naredili smo še skupno fotografijo in že so se otroci in mladi v triintridesetih skupinah razkropili po vseh šturskih ulicah. Oznanjali so radost Odrešenikovega rojstva in prosili dobre ljudi, naj darujejo za najrevnejše v misijonih.
Po uri ali dveh so se vrnili v Marijin dom, kjer so oddali darove, ki so jih prejeli, ter se pogreli ob toplem čaju. Tam jih je pričakala tudi slastna pica.
Ob koncu smo bili vsi veseli, saj smo lahko naredili nekaj dobrega, obenem pa dopoldne preživeli v družbi prijateljev. Verjamemo, da bomo z zbranim denarjem nasmeh na ustnice narisali še komu.
Hvala vam, Šturci, za vaš dar!