TRIDNEVNO ROMANJE: SEVERNA ITALIJA IN SVETNIŠKE OSEBNOSTI


1. dan: 29.04.2019, Ajdovščina – Schio – Vicenza – Lago di Garda
SCHIO, kjer obiščemo cerkev sv. Jožefine Bakhite, prve afriške svetnice. Nekdanjo sužnjo, ki je kasneje postala kristjanka in redovnica, je papež sv. Janez Pavel II. leta 2000 proglasil za svetnico upanja. Od tu nas bo pot vodila do mesta VICENZA. Obiskali bomo MONTE BERICO
2. dan: 30.04.2019, Lago di Grada – Concesio – Bergamo – Sotto il Monte Concesio pri Bresci, rojstni kraj papeža Pavla VI. Njegova rojstna hiša je spremenjena v manjši muzej. Po ogledu vožnja proti BERGAMU. Pot nas bo nato vodila do kraja Sotto il Monte, kjer se je 25. novebra1881 rodil papež sv. Janez XXIII.
3.dan: 01.05.2019, Torino – Ajdovščina
TORINO: Tu sta živela in delovala dva velika moža; sveti Janez Bosco (don Bosco), ustanovitelj salezijancev in Jožef Cotollegno, ki je dal zgraditi Malo hišo božje previdnosti, ustanovo v kateri najdejo pomoč tisočeri nesrečniki, ogled torinskega prta, sledi ogled mesta z lepim starim delom. Ogled stolnice iz leta 1498, posvečeno sv. Janezu Krstniku, ki je tudi zavetnik mesta. Sprehod skozi mesto med lepimi palačami, muzeji. Ogled salezijanske cerkve Marije Pomočnice, kjer obiščemo grob sv. Janeza Bosca, vzpon na grič Superga. Sledi vožnja domov.
Prijave do konca februarja brez akontacije. Če bo dovolj zanimanja, v marcu prva akontacija (100 EUR), v aprilu druga akontacija (105 EUR). Natančen program lahko vzamete zadaj v cerkvi ali v župnišču.