Misijon 2019 – maša za starejše in bolne, 16.3.2019

Šturski misijon je milostni čas tudi za starejše in bolne župljane ter priložnost za prejem zakramentov: spovedi, bolniškega maziljenja in udeležbo pri najsvetejši daritvi v domači cerkvi.
Povabilu na srečanje se je odzvalo veliko starejših, bolnih in preizkušenih bratov in sester. Sv. mašo je daroval domači župnik Zoran Zornik, prisotne pa je nagovoril misijonar, minorit Danilo Holc z besedami: »Hranite se z Božjo besedo in kruhom življenja! Vstopite v Kristusovo daritev z darovanjem tega, kar ste v trpljenju, bolezni, onemoglosti… Darujte duhovni dar svoji župniji!« Sledil je obred bolniškega maziljenja.
Bogoslužje so oblikovale pevke Marijinega zbora in sodelavke Karitas. Po maši je v Marijinem domu zadišalo po čaju in domačih dobrotah; ob petju in klepetu je bilo druženje še prijetnejše.