Oratorijski dan

V soboto 23. 3. 2019 je bil v sklopu misijona oratorijski dan, ki smo ga skupaj s salezijancema Klemnom in Janezom pripravili animatorji. Okoli 150 otrok in mladih se nas je že ob 9h zbralo na dvorišču pred štursko cerkvijo. Tam smo malo peli in se zabavali, ob 9.10 smo se pa odpravili v Marijin dom, kjer smo si ogledali igrico o Don Bosku in Mihu Magoneju. Nato je prišel del, ki so ga otroci najbolj čakali in to je razvrstitev po skupinah. Razdelili smo se v 11 skupin in pričeli s katehezami. Pri katehezah smo so pogovarjali o prijateljstvu, veselju in zaupanju. Nato smo imeli odlično malico, ki so se jo otroci zelo veselili. Po malici smo pričeli z delavnicami, pri katerih smo izdelovali vagončke. Vsak otrok je naredil svoj vagonček in ga po svoje okrasil, noter pa je napisali prošnjo ali zahvalo ali pa kar oboje. Te vagončke smo nato priklopili na lokomotivo in z njo tudi malo okrasili cerkev. Okrog poldne smo se z vsako skupino odpravili v cerkev, kjer smo počastili Najsvetejše in zmolili pred kosilom, ki je bilo odlično (pašta z golažem). Vsi otroci so se zelo najedli in razveselili. Po kosilu je sledila velika igra, ki je bila zabavna, saj so bili otroci razdeljeni v tolpe in hodili po točkah, kjer so morali opravljati različne izzive in odgovarjati na vprašanja, da so dobili denar ali vozovnice, s katerimi so se lahko »peljali« do naslednje postaje. Če niso imeli vozovnice so morali plačati kazen ali celo iti v zapor. Kmalu po 15h se je igra končala, da so se otroci lahko pripravili za sv. maso in se zraven tudi malo umirili ter povadili pesmi za mašo. Ob 16.00 smo se skupaj s starši odpravili v cerkev. Pri masi je imel neverjetno pridigo misijonar Klemen, ki nas je spremljal cel oratorijski dan. Po maši smo se lahko še malo poigrali na dvorišču in kaj dobrega pojedli, preden smo vsi odšli domov. Upam, da se je ta dan vsem otrokom kot tudi animatorjem lepo zapisal v spomin in upam da bo tako tudi 1. 7. na oratoriju v Šturjah.
Galerija slik in video…