Župnijsko romanje na Svete Višarje

V soboto, 31.8.2019 smo imeli župnijsko romanje na Svete Višarje.
Prvi avtobus je šel iz Šturij ob 6h, ob 8.15 pa smo že krenili iz Žabnic peš na Višarje. Ob dobri družbi in kratkih postankih z molitvijo križevega pota smo strmino vsi pogumno premagali in prihod na Višarje je bil poln zadovoljstva.
Drugi avtobus je šel iz Šturij malo kasneje za tiste, ki so šli na Višarje z gondolo. Po skupnem okrepčilu smo ob 13h obhajali sveto mašo. Na začetku nas je toplo pozdravil nadškof Uran, ki vsako leto nekaj tednov poleti mašuje na Višarjah. Pri maši smo Mariji in Jezusu priporočili novo pastoralno leto in se posebej spomnili vseh naših bolnih in trpečih faranov in sorodnikov.
Po maši in spustu v dolino smo pot nadaljevali proti Bovcu, kjer nas je v lepi župnijski cerkvi pozdravil in nagovoril naš rojak in bovški župnik g. Vili Čušin.
Sledil je še ogled muzeja prve svetovne vojne v Kobaridu in pot domov.
Hvaležni smo za bogat romarski dan.