Duhovna obnova Župnijske Karitas

Listje že odpada od drevja in nas spominja na našo zemeljsko minljivost. Po drugi strani pa je pred nami praznik Vseh svetih, ki nas spominja, da nas je Jezus odrešil za novo življenje in da smrt nima zadnje besede.
Sodelavci Župnijske Karitas smo to poskušali ozavestiti še globlje, zato smo se v soboto, 26. 10., zbrali na duhovni obnovi skupaj z župnikom na Mirenskem gradu. V prvi meditaciji smo razmišljali ob Jezusovem govoru na gori in poslušali, kaj nam Jezus govori. V drugi meditaciji pa smo pogledali, kaj Jezus dela in se poskušali dati v vlogo gobavca in vlogo hromega. Našo grešnost in duhovno ohromelost Jezus ozdravlja s svojo odrešenjsko vlogo, če le pridemo predenj in ga prosimo.
Po kosilu, ki so nam ga pripravili na Mirenskem gradu, smo obhajali še sveto mašo, nato pa z novim duhovnim izkustvom odšli proti domu. Lepo je biti v duhovni navezi med seboj in z Bogom.