OBVESTILO

Ker so slovenski škofje naročili, naj v cerkvah zaradi korona virusa ne bo na enkrat več kot približno 100 vernikov, bodo maše v Šturjah v nedeljo, 15. marca 2020, ob 7h, 8h, 10h in 18h ter v Žapužah ob 09h. Prosimo, da se razporedite. Maša ob 10h bo najbrž na cerkvenem dvorišču, če bo vreme to dopuščalo.

Prosimo, da v cerkvene klopi sedete štirje v eni vrsti s primernim razmakom.

K maši prihajajte samo, če ste zares zdravi in niste prehlajeni in ne kašljate.


Naredimo, kar je v naši moči, da se okužbe ne bodo širile. Poskrbimo za osebno higieno rok, obenem pa se Bogu z molitvijo priporočimo:


Molitev za zdravje v času epidemije koronavirusa COVID-19


Oče usmiljenja in tolažbe, tvoj Sin Jezus Kristus nam je s križem pokazal vrednost trpljenja. Pomagaj našim bratom in sestram, ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani. Nakloni jim izboljšanje zdravja, njihovim svojcem pa poguma in zaupanja. Vsem zdravstvenim delavcem nakloni moči in zdravja, da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov; raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo. Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov, da bomo rešeni bolezni in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati.

Amen.


Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.


Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.


Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.