Nagovor na 3. postno nedeljo

Pozdravljeni.

Po liturgičnem koledarju je danes 3. postna nedelja. V realnosti je letos pravzaprav prva.

Ob tem premisleku se v mislih vračam k pepelničnemu evangeliju (Mt 6,1-6.16-18): “Kadar pa ti moliš, pojdi v svojo sobo, zapri vrata in moli k svojemu Očetu, ki je na skrivnem. In tvoj Oče, ki vidi na skrivnem, ti bo povrnil. Kadar se pa ti postiš, pomazili svojo glavo in si umij obraz, da ne pokažeš ljudem, da se postiš, ampak svojemu Očetu, ki je na skrivnem. In tvoj Oče, ki vidi na skrivnem, ti bo povrnil.”

Zlasti mašna daritev je bila danes, no, ne ravno na skrivnem, na samem pa ja.

Kljub temu je bila mašna daritev v župniji! Daritev Jezusa Kristusa za odrešenje sveta.

Z drobno izkušnjo življenja, da Božje obljube držijo, verujem, da bo Oče povrnil vsako našo daritev in molitev na samem.

V prilogi najdete še nekaj misli.


Vsakemu želim miru v srcu in poguma.

Vaš župnik Z.

Nagovor na 3. Postno nedeljo 15. marca 2020 (PDF)