Postna spodbuda 27. marec 2020

»Kadar se postite, se ne držite čemerno kakor hinavci; kazijo namreč svoje obraze, da pokažejo ljudem, kako se postijo. Resnično, povem vam: dobili so svoje plačilo.  Kadar pa se ti postiš, si pomazili glavo in umij obraz. Tako ne boš pokazal ljudem, da se postiš, ampak svojemu Očetu, ki je na skritem. In tvoj Oče, ki vidi na skritem, ti bo povrnil.« (Mt 6, 16-18)

Danes je petek. Vsak petek nas spomni na Jezusovo trpljenje, toliko bolj petki v postu. Kristjani se tudi s postom pridružujemo temu spominu. Namen posta je spomin na Jezusovo trpljenje. Je pa tudi krepitev volje. Ta nam v teh tednih še prav posebej pride prav: ne moremo se prosto gibati, ne moremo po trgovinah, na igrišče, … Tako smo kar prisiljeni v neko obliko posta ali odpovedi.

Za pogovor:

  1. Čemu se lahko odpovemo?
  2. Kaj je tisto osnovno, kar človek potrebuje za dostojno življenje?
  3. Kaj pa odpoved slabim mislim, grdim besedam, slabim sodbam o drugih?


+ + + + + + + + +

ENAJSTA POSTAJA KRIŽEVEGA POTA: Jezusa pribijejo na križ

Molimo te, Kristus, in te hvalimo – ker si s svoji križem svet odrešil.

Jezus, pribili so te na križ. Bolečine so bile zelo hude.

Prosimo te za vse bolnike in invalide, pa tudi za vse tiste, ki bolnikom pomagajo doma in v bolnišnicah. Pomagaj vsem, ki so v času epidemije v službah za nas, obvaruj jih nalezljive bolezni.

Oče naš.

Usmili se nas, o Gospod, – usmili se nas,

V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.