Adventne spodbude – Prvi teden

Prva adventna nedelja, 29.11.

Iz 63,16-17.19;64,2-7; 1 Kor 1,3-9; Mr 13,33-37

So novi časi povezani samo s prihodom Jezusa Kristusa? Jezus je mejnik, a nova doba je povezana z vsemi, ki jih izbira za svoje poslanstvo in jih pošilja. Ne bojmo se novih izzivov, ki jih ima krščanstvo pred seboj! On je z nami!

Izziv: Pogumno vstopi v adventni čas, Bog je s tabo.


Ponedeljek, 30.11.

Rim 10,9-18; Mt 4,18-22

V čem je srčika vere? Da priznaš, kdo je tvoj Gospod, da ga sprejmeš v svoje srce, da ljubiš, kakor je On ljubil. Vera namreč ni teorija, ampak način življenja.

Izziv: Naj se danes tvoja vera, tvoja ljubezen, kaže v tvojih dejanjih.


Torek, 1.12.

Iz 11,1-10; Lk 10,21-24

V katero kovačnico življenja naj vstopim? Za mano so leta otroštva v domači družini, osnovna šola, vključenost v skupine v župniji, zaljubljenosti … Vse to ni nič, če ne vstopim v drugo kovačnico, v kateri se kali človekova notranjost in kjer sem z Bogom na štiri oči.

Izziv: Preberi današnjo Božjo besedo.


Sreda, 2.12.

Iz 25,6-10; Mt 15,29-37

Če si morda v notranji stiski, potrebuješ zagotovilo, da je Bog s teboj, da je čas odrešenja pred vrati. Takrat te lahko premakne le ljubezen, ki jo premoreš, da Jezusu rečeš: »Pridi, Jezus, potrebujem te bolj kot sonce, vodo in kruh!«

Izziv: Napiši/izgovori molitev, ki se začne z besedo »Pridi«.


Četrtek, 3.12.

Iz 26,1-6; Mt 7,21.24-27

»Vsak, kdor posluša te moje besede in jih spolnjuje, bo torej podoben pametnemu človeku, kateri si je postavil hišo na skalo. In ulila se je ploha in pridrli so nalivi in privršali so vetrovi ter se zagnali v ono hišo: in ni padla, zakaj imela je temelj na skali.«

Izziv: Katere Jezusove besede poznaš? Na listek si napiši eno Jezusovo sporočilo (lahko ga poiščeš v SP) in ga ta dan upoštevaj.


Petek, 4.12.

Iz 29,17-24; Mt 9,27-31

Marsikdo vzneseno pravi: »Grem v Međugorje in če bom videl čudež, bom veroval!« Tepček! Marsikateri judovski veljak je videl Jezusove čudeže, pa ni veroval. Največji čudež romarskega kraja sta vera in zaupanje trpečih ljudi. Če tega ne razumeš, si očitno še premalo trpel.

Izziv: Današnjo molitev nameni za bolnika, ki ga poznaš.


Sobota, 5.12.

Iz 30,18-21.23-26; Mt 9,35-10,1.6-8

Jezus v današnjem evangeliju svojim apostolom pove tudi te besede: »Zastonj ste prejeli, zastonj dajajte.« Koliko darov, dobrote, sposobnosti … smo že prejeli v svojem življenju. Popolnoma brezplačno; še prositi nam ni bilo treba zanje.

Izziv: Danes podari svoj čas drugim. Staršem pomagaj pri hišnih opravilih, druži se z brati/sestrami, pokliči stare starše, pokliči sošolca, ki ima težave v šoli in mu ponudi pomoč …