Srebrna maša Viljema Čušina

V soboto, 21. avgusta, smo v Šturjah obhajali srebrno mašo g. Viljema Čušina, šturskega rojaka, ki je župnik v Bovcu.

Slavljenec se je pri maši dotaknil predvsem zahvale Bogu, da je v tej skupnosti odraščal v kristjana in da je tukaj zorel tudi njegov duhovni poklic.

Pri maši je prepeval župnijski mešani pevski zbor, župljani pa so srebrnomašniku sešili in izročili nov mašni plašč in mašne prtičke ter ga povabili, da se drug drugega spominjamo pri oltarni daritvi.

Ob tej priliki smo se zahvalili tudi zborovodkinji gospe Marinki Šuštar, ki od priprav na novo mašo pred 25. leti vodi župnijski mešani pevski zbor. Za to veliko delo ni plačila, je le iskren Boglonaj!

Po maši smo se pred cerkvijo vstavili še ob dobrotah naših gospodinj, pogostitev so organizirale sodelavke Karitas.

Bog daj, da bomo v prihodnje obhajali tudi kakšno novo mašo.