Oratorij Šturje 2022

Petek, 1.7.2022

V petek zjutraj se je dan začel malo bolj zgodaj kot ponavadi, saj smo morali pospraviti šotore in nahraniti 25 ljudi več kot ponavadi. Po zajtrku so nam najstniki pomagali pospraviti in pripraviti prostor za sprejem ostalih otrok. Dan je potekal običajno z dopoldansko katehezo, na kateri smo se pogovarjali o služenju drug drugemu in Bogu. Iz dramske igrice smo se naučili, da je Ignacij postal duhovnik in ustanovil svoj red Družba Jezusova oz. Jezuiti, ki sedaj služijo vsem ljudem po svetu in pri nas. Po kosilu smo nadaljevali z veliko igro in otrokom je bilo prav žal, da smo morali z njo zaključiti. Pred zaključno sveto mašo je skupina najstnikov odšla tudi v zvonik, kjer je pritrkovala Bogu v zahvalo za letošnji oratorij in vsem nam pokazali kako produktivno je bilo enotedensko delo. Prav lepa hvala staršem, ki ste nam zaupali svoje otroke, lepa hvala vsem animatorjem in voditeljema Gaji in Roku za bogat in poučen teden, hvala vsem kuharicam in kuharjem, ki ste nam pripravljali odlično hrano ter župniku, s. Emi in Heleni za poglobljeno duhovno vodenje.

Dragi otroci, z Bogom in se vidimo zopet naslednje leto!