Duhovni vikend z birmanci

Po dveh koronskih letih smo spet lahko odšli na duhovno družabni vikend z mladimi, ki se pripravljajo na prejem zakramenta svete birme. Preživeli smo ga v domu duhovnosti na Planini pri Rakeku. Spremljali so jih animatorji izmed njihovih staršev, ki že vse leto vodijo priprave v manjših skupinah. Za mladostno družbo so se ekipi pridružili tudi nekateri mladi animatorji. Program je vodil in mu dal bogato duhovno vsebino župnik Zoran. Prvi večer smo začeli s sveto mašo. Ko smo se okrepili, smo si ogledali film Bela kot mleko, rdeča kot kri.

Naslednji dan smo ob liku apostola Petra odkrivali, kaj pomeni biti poklican in da nas Gospodov klic vodi v Cerkev. Cerkev nas med seboj povezuje, v njej prejemamo in krepimo svojo vero ter se hranimo z zakramenti. Cerkev sestavljamo vsi mi, zato v njej sodelujemo in jo s tem bogatimo. Ob Petrovem zgledu smo spoznavali, kaj pomeni prejeti Jezusovo odpuščanje, živeti evangelij in ga oznanjati svetu.

Pred večerjo smo imeli sveto mašo, ki smo jo začeli zunaj ob ognju. Pri vratih smo nato obhajali besedno bogoslužje in obnovitev krstnih obljub. Sledil je smo evharistični del svete maše ob oltarju. Gotovo je bilo za birmance posebno doživetje tudi premišljevalna molitev ob jaslicah, ki smo jo imeli zvečer. Večer smo končali z veselim druženjem, za kar so poskrbeli animatorji.

Že je prišla nedelja. Okronali smo jo s sveto mašo, po njej pa je že prišlo slovo. Verjamem, da so birmanci domov odšli bogatejši za kakšen nov pogled na človeka, poglobljen prijateljski odnos in duhovno izkušnjo. Naj Sveti Duh v njih nadaljuje delo, ki ga je začel.

Tukaj pa so še izkušnje birmancev:

Teja: »Duhovni vikend mi je bil zelo všeč, predvsem zato, ker sem spoznala veliko najstnikovin ugotovila, da so zelo fajn. Pridobila sem si nove prijatelje. Zdi se mi, da bo nauk odslej bolj zanimiv, ker bom tam imela več družbe, prav zaradi tega  vikenda. Vzdušje  je bilo zelo sproščeno in nasmejano in prav zaradi tega, udeležbe na duhovnem vikendu ne obžalujem. Na kakšnem duhovnem vikendu se nam lahko pridružite tudi vi!«

David: »Na vikendu sem se imel zelo fajn. Moram pohvaliti sobe in kvaliteto postelj saj sem mislil, da bodo sobe v slabšem stanju. Pohvaliti moram tudi hrano in sicer ta je bila odlična. Edina stvar nad katero sem bil razočaran je kres, ker je bil manjši kot sem pričakoval, ampak na vikendu sem se imel super in bi priporočal udeležbo vsem ki imajo možnost.«

Timotej: »Na duhovnem vikendu sem se imel zelo super. Bolje smo se spoznali drug drugega in spletli kakšne nove prijateljske vezi. Upam da bomo šli še večkrat tako.«

Zapisala in vtise zbrala: s. Ema