Oratorijski dan 2023

V soboto 28. januarja smo po nekaj letih izpeljali oratorijski dan. Animatorji smo otroke pričakali ob 9h in s skupno molitvijo začeli dan. Najprej smo si ogledali kratek film o preroku Jonu, ki je bil tema našega oratorijskega dne. Spoznali smo njegovo zgodbo o tem, kako se je odpravil v Ninive in posvaril tamkajšne prebivalce pred uničenjem, če se ne spreobrnejo. Po tem smo se razdelili v skupine in odšli po delavnicah. Imeli smo pevsko, kjer smo se učili himno in pesmi, ki smo jih kasneje peli pri maši. Vsaka skupina je izdelala nekaj na temo dneva, tako da smo tudi malo ustvarjali. Ena izmed točk je bila kateheza, ki jo je vodil naš župnik Zoran. Naša animatorka Kristina pa je imela za otroke pripravljeno predstavitev o njenem prostovoljnem delu na Madagaskarju, ki je trajalo več kot mesec dni. Potem smo se zbrali v cerkvi, kjer smo imeli opoldansko molitev pred Najsvetejšim, nato pa je sledilo okusno kosilo, ki so ga gospodinje pripravile za nas. Sledilo je nekaj prostega časa, nato pa težko pričakovana velika igra. Otroci so po skupinah hodili po otočkih in zbirali luske, s katerimi so okrasili ribo, ki je pojedla Jona. Ob 16h smo se skupaj s starši zbrali pri sveti maši, kjer smo se zahvalili za uspešno izpeljan oratorijski dan.

Lahko rečemo, da nam je uspelo odlično, in se že veselimo letošnjega oratorija.

Animatorka Iris Leban