Vabilo na Oratorij 2023

skozi globoke jame,
preko ozkih sotesk…
…vodi ta pot.

Kdor je star od 5 do 15 let, je pogumen, neustrašen in pripravljen na dolgo pot čez temne gozdove, zasnežene gore, globoke jame in ozke soteske, se ne boji plezati po grajskih zidovih in skrivati pred zmajem…naj se premaže z barvami sončne kreme, napolni flaško s hladno studenčnico, obuje neslišne čevlje in si oprta nahrbtnik na rame. Zakleni vrata svoje dupline in se poslovi s svilenim robcem v roki. Sledi klicu skupine, ki te kliče novi avanturi naproti. Na vzemirljivo potovanje po Srednji zemlji župnijskega dvorišča in šturskih gas se bomo skupaj podali 26. 6. Se vidimo na začetku te poti!

Tradicionalni Oratorij Šturje bo letos potekal v tednu med 26. in 30. 6

Kot veleva tradicija, bo tudi letošnji oratorij potekal v tradicionalni obliki – v živo, na tradicionalni lokaciji (župnijski vrt, vzhodno od solatne gredice in južno od vrtne ute; in v oklici Marijinega doma, severovzhodno od počenega zvona).

Na oratorij sprejemamo otroke, ki bodo v prihajajočem šolskem letu (2023/2024) obiskovali 1. razred in starejše.

Prijave na Oratorij 2023 so sedaj odprte. Prijavnico izpolnite elektronsko na naslednjem naslovu:

Zaradi prostorskih omejitev in končnega števila animatorjev, bomo morali število udeležencev oratorija v letošnjem letu omejiti. Prijave zbiramo do zapolnitve mest oz. najkasneje do 4.6.2022.

Tudi v letošnjem letu Vas prosimo za prostovoljni prispevek:

• za enega otroka iz družine: 30€
  • za dva otroka iz družine: 40€
  • za tri ali več otrok iz družine: 50€

Prostovoljni prispevki se porabijo za pokritje vseh stroškov izvedbe oratorija (od materiala za kateheze in
delavnice do hrane). Del sredstev se porabi tudi za oratorijske dejavnosti med letom.

Za božjo slavo in dobrobit staršev ter starih staršev! Se vidimo v ponedeljek 26. 6. zjutraj.

Animatorji Oratorija Šturje
(tokrat pripravljeni na pot)