Šagra in blagoslov kapelice na Šturskem placu

Na šagro svetega Jurija, 28. 4. 2024, smo blagoslovili obnovljeno kapelico na Šturskem placu, obenem tudi blagoslov obnovljenega kipa Jezusovega Srca, ki pripada kapelici. Po slovesni maši v župnijski cerkvi smo v procesiji nesli obnovljen kip h kapelici. Tam je bil blagoslov in slovesni prenos kipa v obnovljeno kapelico. Srce Jezusovo naj bo varuh naše župnije, zato se radi ustavimo ob kapelici in izročimo našo župnijo in svoje osebne zadeve Njegovemu usmiljenemu Srcu.

Hvala vsem, ki ste pri obnovi kapelice in kipa sodelovali, kakor tudi vsem, ki ste sodelovali pri slovesnosti.

Po zaključku blagoslova smo se v velikem številu vrnili k cerkvi, kjer so gospodinje pripravile tradicionalno frtalo, pa tudi drugih dobrot ni manjkalo. Druženje ob šagri svetega Jurija je tako še bolj povezalo vso župnijo. Svetega Jurija pa smo počastili tudi na sam njegov god, 23. 4. 2024 z večerno mašo, pri kateri so sodelovali duhovniki domačini, slovesnost pa je ta dan vodil g. Viljem Čušin.