Emanuel – Bog z nami

Predstavljajmo si, kaj je to ime pomenilo Jožefu, ko se je zbudil iz spanja. Najprej ga je gotovo pomirilo. To, da je Emanuel – Bog z njim in z Marijo, ga je potolažilo, da je sklenil Marijo vzeti k sebi. Preželo ga je s pogumom: potreboval ga bo, da bo lahko Odrešenikov varuh. Ime Emanuel se mu je zdelo kakor ščit pred strahom. Navdalo ga je z veseljem: končno je prišel Mesija, ki so ga Izraelci tako dolgo čakali. Bog je držal obljubo. To oznanilo – Emanuel odpira zaklade tudi nam. Ko se vsako jutro zbudimo in začnemo premišljevati o izzivih, ki nas čakajo, se spomnimo, da je Bog z nami. On je naš pogum in naša moč, kadar se nam zdi, da nismo sposobni obvladati določenih okoliščin. Oklenimo se Emanuela, Boga z nami. Poiščimo znamenja njegove navzočnosti v svojem življenju. Ovijmo se v njegovo varstvo. Predvsem pa se veselimo! Bog nam je poslal svojega Sina. Kako čudovito je, da imamo Odrešenika, ki je vedno z nami!