Zahvalna nedelja – zakonski jubilanti

Na zahvalno nedeljo, 6. 11. 2016, smo se v naši župniji spomnili zakonskih jubilantov in se jim zahvalili za njihov zgled zvestobe zakonski obljubi, ki so jo izrekli pred okroglim jubilejnim številom let. Povabili smo 60 parov zakonskih jubilantov, od teh sta dva zakonska para praznovala 60 let skupnega življenja, dva para 55 let zakona, 6 parov zlato 50-obletnico poroke, 7 parov 40 let zakona, 12 parov 30 let zakona, 9 parov srebrno 25-obletnico poroke, 7 parov 20 let zakona, 7 parov 10 let zakona in 8 parov prvo obletnico zakona. Župnik nas je v svojem nagovoru spomnil na začetek naše skupne poti, ko smo se v nekem trenutku pogledali polni ljubezni na tak način, kot nas Bog gleda s svojimi ljubečimi Božjimi očmi, da bi se še naprej trudili za ta Božji pogled na sozakonca. Prav tako nas je spomnil na trojni namen zakona, kot smo ga začrtali pred poročnim obredom: da bi bili v blagor in srečo sozakoncu, da bi bili vedno odprti za duhovno in telesno rodovitnost ter da bi si ostali zvesti, kot pove že sama beseda zvestoba: z vestjo oba. V Božjo pomoč, da bi še naprej živeli svoje zakonske obljube, smo bili povabljeni k osebnemu blagoslovu, h kateremu je pristopilo 27 prisotnih zakonskih parov. Po maši je sledilo še skupinsko fotografiranje vseh jubilantov in pa druženje v Marijinem domu, ki so ga pripravile sodelavke župnijske Karitas in župnijski pevski zbor. Več pa v naslednji fotogaleriji…