Romanje družin birmancev v Oglej in Koper

V soboto, 19.11. 2017, smo se birmanci župnije Šturje odpravili na duhovno romanje v Oglej. Iz šturskega placa smo se odpravili nekaj minut čez osmo zjutraj. Vozili smo se okrog eno uro. Ko smo stopili z avtobusa, smo si po dežju ogledali baziliko Marijinega vnebovzetja in Svetega Mohorja in Fortunata. Zgrajena je bila leta 1031. Večkrat je bila uničena in na novo postavljena. Ker nam je vreme ponagajalo, z ladjico nismo mogli na Barbano. Po ogledu cerkve smo se vrnili na avtobus in naše romanje se je nadaljevalo v Koper. Vozili smo se več kot eno uro. V Kopru smo si ogledali Stolnico Marijinega vnebovzetja. Gospod župnik nas je lepo pozdravil. Po končanem ogledu stare stolnice smo se spet odpravili nazaj na avtobus. Odpravili smo se v bližnjo vas v občini Koper, kjer smo si ogledali še eno cerkev. Nato so nam postregli s kosilom. Domov smo se odpravili utrujeni, premočeni, a zadovoljni. Povratek domov je bil okrog 17h. Ana&Tim Več pa v naslednji fotogaleriji…