Prva obletnica sredinih pohodov

V sredo, 11. 3. 2020 smo obhajali eno leto od prvega pohoda, ki ga vsako sredo organizira Karitas šturske župnije. Včasih nas je več, včasih manj, ampak vztrajamo in smo veseli skupnih pohodov.

Tokrat smo se z avti odpeljali do Skrilj in naredili turo po Skrljanki, ki znaša 6,5 km. Vmes smo se pomerili še z utežmi in tako razgibali celo telo. Vzpona se ni ustrašila niti naša zvesta udeleženka, ki šteje 84 pomladi.

Sicer pa nas običajno pot vodi iz Šturij čez Grivče do izvira Hublja, nadaljujemo proti Lokavcu, kjer ob kapelici zmolimo in pot nadaljujemo ob Lokavšku do Ajdovšine, kjer se običajno ustavimo na kavi ali čaju.

Vsako sredo vabimo tudi nove pohodnike, da se opogumijo za pohod.

Hvala našim članom Župnijske Karitas za organizacijo in vodenje sredinih pohodov.