Spominski kamen Filipu Terčelju

Letos je 130 letnica rojstva Filipa Terčelja, ki se je spominjamo z različnimi dogodki. Eden od njih je postavitev spominskega kamna v Grivčah, ob Marijini kapelici, nasproti njegove rojstne hiše. Na odkrušeni skali, ki simbolizira Terčeljev trden značaj in hkrati nasilno prekinjeno življenje, so njegovi verzi:

»Pozdravljena, naša preljuba Gospa! Podpiraj nas v boju, ki v srcu divja!«

V soboto, 21. maja, je bil blagoslov obeležja. Pri sveti maši, ki jo je daroval šturski župnik Zoran Zornik, so sodelovali vaščani in župnijski zbor, ki nosi njegovo ime. Izvajal je skladbe z njegovimi besedili.

Obeležje so postavili na pobudo vaščanov Grivč. Odločili so se, da bodo v središču vasi postavili spominski kamen, ki bo trajno pričal, da se je v tej vasi rodil duhovnik, vzgojitelj mladine, pesnik, pisatelj in profesor Filip Terčelj. V njegov spomin in zahvalo.