Slovo od s. Eme

V nedeljo, 25. 6. smo se poslovili od s. Eme Alič, ki odhaja v Repnje na Gorenjsko. Sv. maša je bila v znamenju zahvale s. Emi in hvaležnosti, da je bila k nam poslana za 8 let. V vseh teh letih je veliko svojega časa in talentov darovala predvsem delu z otroki in mladimi: pri verouku, na duhovnih vikendih, pri raznih dejavnostih, mladinskem zboru in animatorski skupini ter pri skavtih. Poleg tega je bila s. Ema vključena tudi v razne skupine v župniji, svoj poklic neomajne oznanjevalke Božje ljubezni pa je opravljala tudi pri mnogih spontanih pogovorih z župljani. Šturcem nam bo ostala v spominu kot redovnica, ki je bila vedno pripravljena na akcijo; na kolesu, s kitaro v roki … V času, ko se zaradi epidemije nismo mogli srečevati v živo, pa je iskala nove poti za oznanjevanje in jih našla v možnostih, ki jih ponuja internet in ljudi nagovarjala v z videoposnetki.

Šturci s. Emi želimo, da bi Bog še naprej obilno blagoslavljal njeno delo.

Helena Rebek