Oratorij Šturje 2023

Prvi teden počitnic se je tradicionalno začel šturski oratorij. Otroški smeh je napolnil ulice okrog cerkve in župnišča, saj se nas je zbralo skoraj 100 otrok in 35 animatorjev. Letošnja tema oratorija je bil Hobit. Otroci so se skupaj s hobitom Bilbom in njegovimi prijatelji podali na pustolovščino in tekom tedna spoznali njegovo zgodbo ter se skupaj z animatorji veliko novega naučili.

V ponedeljek smo se spoznali med seboj in z našim glavnim likom, hobitom Bilbom. V torek smo se najprej odpravili v dom starejših občanov, kjer smo imeli skupaj s stanovalci sveto mašo, potem pa so nas obiskali še gasilci, ki so otrokom še dodatno polepšali vodne igre v vročem vremenu. V sredo smo se odpravili na pohod v Dobravlje, saj je bila tema dneva vztrajnost. V četrtek pa smo za najstnike dan kar podaljšali in skupaj preživeli popoldne, nekateri izmed njih pa so tudi prespali v šotorih. V petek se je naša skupna pustolovščina zaključila. Skupaj smo preživeli en lep teden poln smeha in veselja. Zahvaljujemo se vsem, ki so nam ta teden polepšali s svojim delom in dobrotami, da je lahko vse potekalo kot mora.

Se že veselimo naslednjega oratorija in se vidimo naslednje leto.

Iris Leban